Błyskawiczny dostęp do większej ilości danych z poziomu Web Portalu i uniwersalne szablony dla branży wod-kan to wybrane nowości w platformie do raportowania Dream Report.
Platforma Dream Report w wersji 4.72 zapewnia realizację szeregu nowych funkcjonalności oraz usprawnień, o których wdrożenie prosili użytkownicy systemu.
Drążenie w poszukiwaniu informacji i hiperłącza do surowych danych
Połączenie jednego zestawu wyników z dodatkowymi informacjami za pomocą jednego kliknięcia to dobry sposób na lepsze zrozumienie nadzorowanych procesów i potwierdzenie poprawności danych. Dream Report nazywa ten proces drążeniem i zapewnia jego realizację na kilka sposobów. Jeden raport może po prostu linkować do drugiego, przekazując jako parametr informację o dacie, czasie, serii, zmiennych etc. To pozwala łączyć różnorodne informacje– np. dany raport obrazuje jedną część procesu i łatwo można przejść do innej części w tym samym okresie lub dla tej samej serii. Za pomocą kliknięcia możliwe jest wywołanie innego raportu, przekazując te same parametry.
We wcześniejszej wersji Dream Report został wzbogacony o hiperłącza danych surowych, czyli możliwość kliknięcia na wynik danego obliczenia i obejrzenia wyliczeń, na podstawie których powstał. Jeśli KPI wygląda nieprzekonująco, wystarczy kliknąć i sprawdzić tabelę lub wykres. W wersji 4.72 hiperłącza danych surowych zostały dodane do wielu nowych obiektów i tabeli SQL.
Szablony dla branży wodnej i ściekowej
W raportowaniu dla branży wodnej i ściekowej nie istnieją dwa identyczne raporty. A największym wyzwaniem podczas tworzenia nowego raportu jest tworzenie statystyk i przeliczeń prowadzących do ostatecznego wyniku.
Standardowe raporty dla branży wod-kan są dostarczane w postaci uniwersalnych szablonów obliczeniowych. Szablony te zawierają dokładne wyliczenia potrzebne do wypełnienia raportu danymi. Przygotowanie gotowego, automatycznie generowanego raportu to teraz kwestia kilku minut zamiast dni. Wystarczy skopiować dostarczone w szablonie gotowe elementy i podpiąć do nich własne źródło danych. Gotowe!
Integracja z GE Smart Signal
Dream Report można integrować z wieloma różnymi produktami. W większości przypadków odpytuje inne systemy o surowe dane w celu wygenerowania statystyk i prezentacji. Niektóre produkty dostarczają zaawansowane wyniki w ostatecznej formie, która może być użyta w raportach lub ekranach. Dream Report odpowiada wówczas za integrację, formatowanie i dostarczanie wyników. Przykładem takiego zastosowania jest integracja z platformą GE SmartSignal. Dream Report zapewnia możliwość pobierania statystyk i prezentacji danych z GE SmartSignal, by używać wyników, wykresów i grafik w generowanych raportach. Jest to pierwszy krok ku zapewnieniu integracji z innymi rozwiązaniami dostarczającymi gotowe dane.
Usprawnienia wdrożone na życzenie klientów:
Pokaz slajdów w portalu Web – możliwy jest wybór zestawu raportów webowych i automatyczne przełączanie ich w sposób podobny do pokazu slajdów. Pokaz można zatrzymać i przejść do wybranego raportu.
Automatyczna powtórka w portalu Web – gdy potrzeba odnaleźć informacje na podstawie surowych danych lub statystyk, można automatycznie powtarzać raport przez zdefiniowany okres. Program będzie kolejno przetwarzał raport i wyświetlał wyniki dla kolejnych okresów. Możliwe jest ustawienie okresu i czasu odświeżania (np. wyświetlanie raportów dla kolejnych tygodni co 10 s), a następnie podglądanie generowanych raportów. Gdy pojawią się poszukiwane dane, można przejść do analizy wyświetlanego raportu.
Nowe możliwości tabel SQL – możliwość dodawania kolumn z przeliczeniami i hiperłączy w danych. Dynamiczna wysokość wierszy pozwala teraz na zawijanie danych wewnątrz tabel.
Więcej opcji dla danych surowych – nowe hiperłącza danych surowych w obiektach: Tabela, Wykres Kołowy, Wykres Słupkowy. Surowe dane mogą być teraz kopiowane bezpośrednio do schowka poza obecną wcześniej funkcją eksportu do pliku CSV.
Precyzyjne określenie jakości danych w driverze GE Proficy Historian – w przeszłości jakość danych w Dream Report ograniczała się do opisu„dobry” lub „zły”. Niektóre produkty (np. GE Proficy Historian) określają jakość danych w postaci procentowej, bazując na zmiennych użytych w obliczeniach zbiorczych. Dream Report umożliwia teraz sprecyzowanie jaki poziom jakości odpowiada określeniu „dobry”.
GE SmartSignal – nowy driver komunikacyjny danych historycznych i zaawansowanych obiektów. Dream Report może komunikować się za jego pomocą z systemem Smart Signal i odbierać wartości historyczne, obrazki i wykresy, a następnie umieszczać je w raportach.
Wonderware Intouch – nowy driver alarmów historycznych. Dream Report potrafi teraz generować statystyki dotyczące alarmów. Dotyczy to również alarmów pochodzących z repozytoriów Intouch.
Statystyki percentyli – Dream Report wylicza teraz percentyle z danego zestawu danych.
Milisekundy – niektóre z zastosowań wymagają analizy danych na poziomie milisekund. Od teraz jest to możliwe dla wielu driverów komunikacyjnych i obiektów.