LP2200 ASEM to nowoczesne panele PAC realizujące funkcje wizualizacji, sterowania i zdalnego dostępu serwisowego do instalacji automatyki.
LP2200 to rodzina bezwentylatorowych paneli PAC, których architektura bazuje na procesorach Intel Celeron J1900 2 GHz i systemach operacyjnych Windows Embedded Compact 7 Pro lub Windows Embedded Standard 7E/7P. Urządzenia oferowane są w aluminiowych obudowach (również w wykonaniach True Flat), w dziesięciu wielkościach ekranu (od 10,1” do 24”). LP2200 są wyposażone w ekrany LCD TFT z podświetleniem LED i 5-przewodową, dotykową matrycą rezystancyjną. Ekran paneli można zabezpieczyć dodatkowo szklaną warstwą GFG (Glass-film-glass). Wersja podstawowa urządzeń jest wyposażona w 2 porty Ethernet, 4 porty USB, RS-232, slot wideo DVI/I oraz 2 sloty mini PCI przeznaczone do instalacji karty ASEM NETcore lub karty pamięci NV RAM (512 kB), która zabezpiecza dane procesowe w razie awarii zasilania.
Funkcje związane z wizualizacją realizowane są w oparciu o środowisko HMI/SCADA Premium HMI 4 (pakiet narzędziowy, który obsługuje wszystkie panele i komputery producenta), funkcje sterowania dostępne są za pośrednictwem pakietu SoftPLC CODESYS. Środowisko CODESYS udostępnia do komunikacji w trybie master wiele popularnych sieci przemysłowych. Są to m.in: CANopen, EtherCAT, Modbus RTU i Modbus TCP/IP, Profibus DP i Profinet IO. Panele LP2200 obsługują wymienione sieci i w ich obszarze można je rozbudowywać modułami wejść/wyjść zdalnych.
Oprócz funkcji wizualizacyjno-sterujących panele PAC (skrót od Programmable Automation Controller, czyli sterownik programowalny automatyki) oferują bezpieczny, zdalny dostęp w trybie serwisowym do urządzeń i instalacji, który realizowany jest za pomocą technologii ASEM Ubiquity.
Panele operatorskie, w których zintegrowane zostały funkcje sterowania, stanowią alternatywę dla tradycyjnego połączenia sterownika PLC/PAC z panelem HMI. Tego typu panele doskonale spełniają zadania sterowania i wizualizacji w różnych typach instalacji ciepłowniczych, infrastrukturalnych, przemyśle maszynowym, a także w automatyce budynkowej.